Reference

s IT Solutions - Millennium referencia

s IT Solutions AT Sparda GmbH je rakouský poskytovatel IT řešení pro Erste Bank a Sparkassen se sídlem ve Vídni. Je členem Erste Group, která má rozvinutou síť s téměř 2 600 pobočkami v sedmi evropských zemích a zaměstnává přibližně 47 000 lidí.

Kolaborační portál pro Erste Group

V mezinárodní skupině Erste Group probíhala v minulosti týmová spolupráce na projektech primárně prostřednictvím odesílání informací a dokumentů přes e-maily či výměny souborů přes sdílené složky. Taková spolupráce –  zejména mezi jednotlivými odděleními a pobočkami –  byla komplikovaná a vyžadovala si značné koordinační úsilí. S cílem posunout projektovou kolaboraci skupiny na vyšší úroveň se na nás v prosinci 2015 společnost obrátila se žádostí o spolupráci při implementaci kolaboračních portálu (na základě pozitivních referencí, které získala od našeho současného klienta, Slovenské spořitelny –  člena Erste Group).

Kolaborační portál, který nese výstižný název Team Up, jsme rakouské IT společnosti nasadili na platformě Sharepoint 2013. Funkční ergonomii a vizuálně aspekty použité platformy však bylo nutné přizpůsobit tak, aby splňovaly požadavky klienta. Jádrem celého kolaboračních portálu se staly tzv. týmové stránky, které vytvářejí samotní zaměstnanci s účelem projektové kolaborace a výměny informací a dokumentů. Řešení bylo rozšířeno o knihovnu dokumentů, blogové sekce, fórum a Wiki stránky. Produktivitu práce na projektech dále zvyšují implementované funkcionality, jakými jsou například úprava dokumentů jedním klikem, připomínkování dokumentů, odesílání upozornění či přidělení a monitorování úkolů jednotlivců i celého týmu. Přehledné dashboardy vizuálně zobrazují aktivity, úkoly a celkový průběh projektů.

Kolaborační portál Team Up je k dispozici všem zaměstnancům skupiny Erste Group a je aktivně využíván více než 7 500 zaměstnanci a externími spolupracovníky (údaj platný k červenci 2017). V současnosti evidujeme více než 1 450 týmových stránek vytvořených přímo zaměstnanci a jejich počet se neustále zvyšuje.

Stáhněte si případovou studii (pdf)