Kontaktujte nás

Národní bance Slovenska jsme zmodernizovali web i mobilní aplikaci

Národná banka Slovenska

Národní bance Slovenska jsme zmodernizovali web i mobilní aplikaci

Aplikované řešení
Mobilní aplikace
Webové aplikace

Informace o zákazníkovi

Národní banka Slovenska (NBS) je nezávislou centrální bankou Slovenské republiky, která vznikla 1. ledna 1993. Od 1. ledna 2009, po přijetí eura, se stala součástí Eurosystému. Hlavním cílem Národní banky Slovenska je udržování cenové stability. Centrální banka SR vykonává dohled nad finančním trhem, podílí se na společné měnové politice pro eurozónu, vydává eurobankovky a euromince a v oblasti finančního trhu přispívá národní banka ke stabilitě finančního systému jako celku.

S čím jsme zákazníkovi pomohli?

Redesignování původní aplikace Kurzy a její vybudováním na technologii Xamarin získala Národní banka Slovenska moderní a uživatelsky přívětivou aplikaci na přepočet kurzů jednotlivých měn vůči euru. Uživatelsky přívětivé rozhraní přispělo ke komfortu a jednoduchosti používání aplikace. Kromě možnosti přepočítat jmenné kurzy během pár vteřin aplikace uživatelům dodatečně umožňuje:

  • využívat dotaženy data i v offline režimu, bez nutnosti nepřetržitého přístupu na internet (údaje se automaticky aktualizují po opětovném přístupu na internet);
  • sledovat růst či pokles aktuálního kurzovního lístku vůči předchozímu dni;
  • prohlížet si historické kurzové lístky prostřednictvím intuitivního kalendáře a sledovat vývoj jmen;
  • zobrazit vývoj kurzu pro jednotlivé země v přehledném grafu.

Abychom splnili požadavek NBS a vytvořili aplikaci dostupnou pro oba operační systémy, iOS i Android, rozhodli jsme se pro vývoj aplikací na multiplatformovém nástroji Xamarin. Ten nám umožnil tvorbu aplikace pro oba operační systémy s využitím jednoho sdíleného zdrojového kódu .NET, díky čemuž se eliminovala potřeba vývoje aplikace zvlášť pro jednotlivé operační systémy.

Důležitá fakta

Přepočet jmenných kurzů během pár vteřin
Možnost využívat dotaženy data i offline
Aplikace dostupná pro iOS i Android

Internetová prezentace Národní banky Slovenska prošla zásadním redesignem s cílem zatraktivnění uživatelského prostředí a zpřehlednění navigace.

  • Webová stránka byla vytvořena ve dvou jazykových mutacích a postavená na systému Arnia CMS, který umožňuje diverzifikaci odpovědnosti za jeho obsah mezi určených pracovníků a redaktorů. 
  • Jednotlivé moduly a šablony systému jsou implementovány v souladu se zásadami Blindfriendly web a s §13 zákona č. 275/2006 Sb. a dalšími standardy.
Kontaktujte nás

Pokud máte otázky nebo zájem o některé z našich řešení

Používáte zastaralý prohlížeč. Můžete si jej aktualizovat na této stránce.