Reference

Tipos logo

Obchodní společnost Tipos, národná lotériová spoločnosť, byla založena v roce 1992. Zabývá se především provozováním loterijních a hazardních her, prostřednictvím on-line sítě obchodně-provozních míst a také prostřednictvím internetu. Jediným akcionářem společnosti je Ministerstvo financí Slovenské republiky. Mezi naše stabilní klienty patří společnost Tipos již od roku 2004.

Nativní aplikace pro Windows 10

Začátek projektu: červen 2013

Nativní aplikace Tipkurz pro Windows 10 umožňuje pohodlné tipování prostřednictvím jakéhokoli zařízení fungující na platformě Windows 10. Uživatelům poskytuje neustálý přehled o nejdůležitějších sportovních událostech, zobrazuje v reálném čase nejdůležitější zápasy a poskytuje možnost filtrovat jednotlivé akce na základě typu sportu a ligy.

Národní bločková loterie

Začátek projektu: září 2013

Délka projektu: 3 měsíce
Na podporu svých priorit se Ministerstvo financí rozhodlo zrealizovat inovativní a v západním světě dosud nerealizovaný projekt Národní bločkové loterie.

Primárním cílem projektu bylo zefektivnit výběr DPH eliminací podvodného chování některých obchodníků, kteří nevydávaly nebo nesprávně vydávaly bločky při nákupech v obchodech a za realizaci služeb. Jejich zákazníci, de facto občané Slovenské republiky, byli motivováni aktivně ptát pokladní bločky. Tyto si mohli následně registrovat v systému Národní bločkové loterie a vyhrát atraktivní ceny od finanční odměny až po auto.
Realizací pověřilo státem vlastněnou obchodní společnost TIPOS, národná lotériová spoločnosť, a. s. Naše společnost připravila webovou aplikaci na registraci bločků a hráčů. Vzhledem k současné trendy využívání mobilních aplikací jsme připravili i verze pro operační systémy Android, Apple iOS a Microsoft Windows Phone. Řešení bylo hostované v datacentru významného telekomunikačního operátora a bylo připraveno na extrémní zátěž (v 1. den spuštění bylo ve špičce o 19:30. Současně připojených přes 30 000 uživatelů).

Národní bločková loterie s sebou přináší následující benefity:

  •     popularizace myšlenky férového přístupu obchodníků k DPH;
  •     za minimální náklady se občané SR stali inspektory výběru DPH;
  •     sedminásobný nárůst počtu podnětů na kontroly za první měsíc provozu;
  •     přístup prostřednictvím webové platformy i mobilních aplikací;
  •     NBL patří mezi nejstahovanější a velmi dobře hodnocené mobilní aplikace na slovenském trhu.
Stáhněte si případovou studii