Kontaktujte nás

Jak společnosti Tipos pomáháme zlepšovat zážitky ze sázení

TIPOS, národná lotériová spoločnosť, a. s.

Jak společnosti Tipos pomáháme zlepšovat zážitky ze sázení

Aplikované řešení
Portálové řešení
Webové aplikace

Informace o zákazníkovi

TIPOS, národná lotériová spoločnosť, a. s. je obchodní společnost se 100% majetkovou účastí státu. Slovenská republika je jako akcionář zastoupena Ministerstvem financí Slovenské republiky. Jedním z hlavních poslání společnosti Tipos je podporovat množství dobročinných projektů ze sportovní, sociální a kulturní oblasti. Zdroje na tuto podporu získává z provozování číselných loterií, kurzových sázek, internetových her a prodeje stíracích losů.

S čím jsme zákazníkovi pomohli?

Společnosti TIPOS, našemu dlouholetému zákazníkovi, jsme dodali nový webový portál, který přináší mnohá vylepšení. S moderním designem webu přichází i lepší uživatelský zážitek.

První webový portál jsme pro společnost TIPOS dodali již v roce 2004. V průběhu let prošel několika vizuálními změnami a postupně na něm přibývaly nové funkcionality. Byl postaven na CMS platformě s názvem Arnia, která však časem technologicky zastarala.

Jelikož společnost TIPOS následuje nejnovější trendy i ve světě IT, rozhodla se pro komplexní “překopání” webu, změnu technologie a úpravu obsahových částí. Nový web jsme postavili na CMS platformě Orchard Core založené na technologiích společnosti Microsoft.

Ve spolupráci s TIPOS jsme momentálně uzavřeli první fázi projektu, jejíž součástí bylo zejména zajištění plnohodnotného přístupu ke všem důležitým informacím nejen z počítače, ale také z mobilních zařízení. To se podařilo dosáhnout díky responzívnímu designu. Důležitou součástí byl již zmiňovaný technologický upgrade CMS platformy a infrastruktury celého řešení.

Hlavní benefity, které jsme zákazníkovi dodali v rámci první fáze projektu:

  • nový moderní web;
  • plnohodnotný přístup ke všem informacím z desktopu i mobilních zařízení;
  • ergonomickou správu obsahu přes intuitivní administraci systému;
  • robustní systém zohledňující další rozvoj a udržitelnost na několik let.

Společnost Tipos se rozhodla rozšířit své portfolio o novou spotřebitelskou soutěž POČASÍ S TIPOSOM a v souvislosti s tím nás oslovila s požadavkem vytvořit podstránku s informačním a propagačním obsahem.

Rozšířením funkcionalit v CMS systému, postaveném na technologii .NET, jsme na portálu https://www.tipos.sk/ vytvořili nový modul.

Nová informační stránka poskytuje sázejícím všechny důležité informace o spotřebitelské soutěži:

  • místa měření teploty;
  • výsledky měření teploty;
  • způsob jak se zapojit.

Na podporu svých priorit se Ministerstvo financí SK rozhodlo zrealizovat inovativní projekt Národní bločkovej loterie (NBL).

  • Primárním cílem projektu bylo zefektivnit výběr DPH eliminací podvodného chování některých obchodníků, kteří nevydávali nebo nesprávně vydávali bločky při nákupech v obchodech a za realizaci služeb. Jejich zákazníci, de facto občané Slovenské republiky, byli motivováni aktivně si vyžadovat pokladní účtenky. Tyto si pak mohli následně registrovat v systému „Národní bločkovej loterie“ a vyhrát atraktivní ceny od finanční odměny až po auto. Realizací pověřilo státem vlastněnou obchodní společnost Tipos, národní loterijní společnost, a. s.
  • Naše společnost připravila webovou aplikaci na registraci účtenek a hráčů. Dodali jsme i mobilní aplikace pro operační systémy Android, Apple iOS a Microsoft Windows Phone. Řešení bylo hostované v datacentru významného telekomunikačního operátora a bylo připraveno na extrémní zátěž (v první den spuštění bylo ve špičce v 19.30 hod. současně připojených přes 30 000 uživatelů).
  • Národní účtenková loterie přispěla k popularizaci myšlenky férového přístupu obchodníků k DPH.

Za minimální náklady se občané SR stali kontrolory výběru DPH. Dodaná aplikace přinesla sedminásobný vzestup počtu podnětů na kontroly za svůj první měsíc provozu.

Důležitá fakta

Přístup do NBL je možný přes web i přes mobilní aplikaci
Eliminuje případné podvodné chování
7-násobné zvýšení počtu podnětů ke kontrole

Nativní aplikace Tipkurz pro Windows 10, kterou jsme zákazníkovi dodali v roce 2016, umožnila pohodlné tipování prostřednictvím jakéhokoliv zařízení fungující na platformě Windows 10. Uživatelům poskytla neustálý přehled o nejdůležitějších sportovních událostech, umožnila zobrazit v reálném čase nejdůležitější zápasy a také umožnila filtrování jednotlivých akcí na základě typu sportu a ligy.

Společnost Tipos uvedla na Slovensko loterii EUROJACKPOT, kterou bylo dříve možné hrát v 16-ti zemích. Populace zemí, ve kterých se loterie EUROJACKPOT od roku 2012 hraje, přesahuje 270 milionů obyvatel a jde o největší loterii ze všech evropských loterií. Nejnižší garantovaný JACKPOT činí 10 milionů eur a nejvyšší možný JACKPOT dosahuje až 90 milionů eur.

Na stránce eurojackpot.tipos.sk mohou hráči sledovat výsledky losování v jednotlivých kalendářních týdnech, ověřit si svůj tip, ověřit si  potvrzení nebo zhlédnout videozáznamy z losování z Finska. Příprava webové stránky trvala 6 týdnů, oficiálně byla spuštěna 9. října 2015.

Kontaktujte nás

Pokud máte otázky nebo zájem o některé z našich řešení

Používáte zastaralý prohlížeč. Můžete si jej aktualizovat na této stránce.